13 haziran 2014’de kuruldu firmamız. Evet 13. Cuma ve gökyüzünde de dolunay vardı.
Kimilerine uğursuzluk ama bizim uğurumuz. İlk başta tek guruplu bir espresso makinası ve kavurma makinası, “duvarlar bembeyazdı “, sadece toptan kahve için imalathane görünümü vardı.

Daha sonradan gelip bizi ziyaret eden misafirlerimizin kahve içmek istemesiyle birlikte bir kahve markası doğmaya başlamıştı. İlk başta 3. nesil kahve demleme ekipmanlarının temin edilmesi ve daha sonrasında 2 guruplu bir espresso makinasının ekibimize katılması ve dekorasyon eklenmesiyle ilk aşama tamamlanmış oldu.

Daha sonra gelen talepler doğrultusunda kahve yörelerini arttırmaya başladık. 3. nesil kahvecilikte kişisel damak tadı, herkesin ayrı damak tadı vardır ve buna göre demleme yöntemleri gelişir. Daha çok aroma, kahvenin kendi karakterini yansıtma gibi söylemleri bizler kendimizce açığa çıkartmak istedik. Bu doğrultuda yöre sayısını arttırmaya karar verdik. Ne kadar fazla yöre olursa o kadar farklı tatlar olacak ve o kadar farklı damağa hitap edebilecektik. Yöre sayımız 7’idi ve bu 9 oldu sonra 11,15,17 derken şu anda tam 35 yöre ve bizi ziyaret ederseniz bu yörelerden 20-21 tanesini tadabilme şansınızda mevcuttur.


Kahvelerimizi tam anlamıyla yüreğimizle kavuruyoruz. Belli kurallar ölçüsünde, Türk damak tadını bozmadan ve yüreğimizi de kahveye aktararak kavuruyoruz. Demleme yöntemlerine göre kendimizce 2 guruba ayırdık; biri espresso tarzı (literatürde american medium roast olarak geçiyor) diğeri ise filtre kahve demlemeye uygun niteliktedir.(literatürde american light roast olarak geçmektedir). Bu iki kavurma yöntemiyle sizlere hizmet vermeye ve beğenilerinize sunmaya devam etmektedir.

Bir değiş vardır ve tam bir klişedir, pek çok espride de kullanılır aslında. “Bizi sizler yarattınız” deyişidir bu. Aslında geçmişte bizde pek çok espirimizde mizah malzemesi olarak kullanmışızdır. Fakat bu sözün ne kadar doğru ve gerçek olduğunu biz bu firmada yaşayarak gördük. Bizi gerçekten sizler yarattınız ve var etmeye devam ediyorsunuz. Bizlerde elimizden gelen tüm gayretle bunu hak etmeye devam etmeye çalışıyoruz.


Bol keyifli ve kahveli günler dileğiyle.